DRAGONCLUB Brno v top dvacítce klubových posádek!

V kategorii Aktuality by Jakub Novák P

Dragonclub Brno byl ve své téměř desetileté historii známý jako parta skvělých lidí, kteří drží při sobě nejen jako závodní tým, ale také jako komunita, přátelé. V posledních letech se méně dařilo s výsledky a klub měl na českých vodách pověst lehce porazitelného soupeře. Loňská sezona však začala míchat kartami. Dragonclub vyfoukl místo na bedně překvapeným matadorům a solidně zvládl i mistrovství Evropy. Oheň zesílil a s otevřením letošní sezony má na tréninku víc posádky než míst v lodi. Úsilí se napnulo k zasloužené účasti na Mistrovství světa klubových posádek v maďarském Segedínu (11th IDBF Club Crew World Championship, Hungary, Szeged)

 

Mistrovství světa hostilo Maďarsko, které zároveň slavilo výročí dvaceti let tamějšího dragonboatingu. Šampionát zahájil pondělní průvod posádek centrem města. Týmů bylo 140 napříč všemi kategoriemi, počet členů jednotlivých posádek se pohyboval mezi patnácti a sto dvaceti, celkově bylo závodníků kolem šesti a půl tisíc z 27 zemí světa. Posádky byly skutečně světové, například kanadské, americké, z Macaa, Hongkongu, Kataru či krásná ženská posádka v netypických dresech se šátky z Íránu. Všichni si užili svou chvilku slávy na uvítanou zakončenou show akrobatického letadla.

První soutěžní den započal závodem na 200 metrů. První rozjížďka skončila časem 52,038, umístění nás ale poslalo na opravnou jízdu. Opravná jízda dopadla na jedničku a čas následujícího semifinále 50.220 přinesl klubu 17. místo ze 41 posádek

 

         

 

 

 

První regenerační den jsme nezaháleli a prozkoumali jsme Segedín – město termálních lázní a přátelských vztahů mezi cyklisty a chodci. Ve středu se pokračovalo závodem na 500 metrů. Velmi povedená opravná rozjížďka poslala tým do semifinále, ve kterém však malinko zaváhal, a jízdou si vysloužil 21. místo

         

Následovala dvoudenní regenerace, která posádku zavedla do Rumunska a Srbska. Závěrečný den šampionátu byl rozhodně nejzajímavější diváckou podívanou. Závod na dva kilometry se pořádal přímo v centru města. Oblíbeným pozorovacím místem byl most, za kterým lodě předváděly více či méně elegantní otočky. Tento den jsme zakončili šampionát 18. místem.

        

V této galerii najdete další střípky z průběhu naší mistrovské expedice od Petry Hejtmánkové. Konečné pořadí všech závodů na 200 m, 500 m a 2 km v kategorii Premier MIX naleznete tabulce, za kterou děkujeme Tomášovi. A v neposlední řadě je k vidění krásné video s ohlédnutím za MS, kde je i náš 1 sekundový okamžik slávy:

CCWC 2018

Feels like just yesterday, when more than 6,000 dragonboat athletes gathered in Szeged, Hungary for the Club Crew World Champs!But first, a teaser highlight from the first few days at the championship, look out for the full event highlights coming on the 20th October!Stay tuned and in the mean time, share and follow the International Dragon Boat Federation (IDBF) Facebook Page for the latest updates!

Zveřejnil(a) International Dragon Boat Federation (IDBF) dne Neděle 12. srpna 2018

 

Autor: Hana Tulinská

Foto: Petra Hejtmánková

Video: Dan Marek

International Dragon Boat Federation (IDBF)