VZTEKLE A VÁŠNIVĚ I DOMA NA PŘEHRADĚ

Další závody letošní zkrácené sezóny jsme si odjeli na Kozí Horce. Ano, bylo horce. A bylo taky úspěšně! Třetího ročníku závodu Brněnské drak jsme se účastnili v kategoriích ČP OPEN 10, ČP Women 10 a MIX 10, konečně jsme prolomili bramborové prokletí a potvrdili, že Dragonclub Brno je zlatá loď!

Jednodenní sobotní závod začal tím, že na závodiště naběhl předseda s červeným palácem, ve kterém jsme pak celý den mohli nabírat síly. Do něj pak nakráčel kapitán se svými barevnými rozpisy jednotlivých jízd, pak se uvelebil zbytek osazenstva včetně hlídacího psa Zeldy a celá akce mohla začít.

První startovní výstřel zazněl kolem 9. hodiny, kdy se proti sobě na trati 200 m postavily mixové posádky. Postupový klíč byl nezvyklý, celkem jsme jeli 3 jízdy na čas, nejhorší se škrtal a podle součtu jsme se pak seřadili do velkého a malého finále. Po mixech šly na vodu mužské posádky, kde nám pořadatel ušetřil jednu jízdu a žádný čas se neškrtal. Nakonec startovaly ženské posádky. Ve zkratce – vůbec nebylo na místě taktizovat ani polevovat, když jsme soupeře viděli za sebou. Museli jsme to kouřit až do cíle, aby byl vždycky čas co nejlepší.

 

FOTO: FB – zaki-sport.cz agency

 

Nebudeme napínat, už první velké finále, které se ten den jelo, bylo s naší účastí. Naši hrůzubudící muži uspěli v odvetě s Ostrožáky, které za sebou nechali na bronzové pozici stejně jako na předchozích závodech u nich doma. Polepšili si však borci z Nymburka, kteří tentokrát nasadili svoje klasické pětikilákové tempo a dvoustovku ovládli. Pro naše chlapce je to krásné zasloužené stříbro (byť trofej byla žlutá).

 

FOTO: FB – zaki-sport.cz agency

 

Rozcvičit, nasednout, zařvat „vztekle a vášnivě“, rozjet se, pokecat na startu, zkoncentrovat, srovnat loď, start-cíl, v cíli si zajuchat, doplácat se ke břehu, vysypat se z lodi a plácnout si s fanklubem. Zní to jednoduše? Pro naše holky už to může vypadat jako rutina, protože ani v tomto závodě v žádné z jízd nenašly přemožitelky a ve finále o více než 2 vteřiny dokázaly ujet druhým dračicím z Jablonce a třetím domácím Prýglačkám.  

 

FOTO: FB – zaki-sport.cz agency

 

Nejdelší cesta čekala mix, ale i ten se bez problémů svými časy probojoval do finále A. Není moc trenérů/kormidelníků, kteří by svůj tým při závodě motivovali slovy „jestli chcete, tak klidně můžete přitvrdit“, ani není moc závodů, kde by se to dalo použít. Naše Janča se toho ale nebojí, a i v mixu s námi kontrolovala vítězství.

Pak už nastal čas oběda a koncentrace na dvoukiláky. Pro odvážnější byl k dispozici skákací hrad a cukrová vata.

Jako první dvoukilák vyzkoušeli muži. Celkem 7 obrátek, vítr a šlapadla a paddleboardy vjíždějící do trati zvládli parádně a výsledek (až na časy) jako by zkopírovali z dvoustovek. Nymburáci aby pomalu začali zvažovat, jestli vůbec jezdit do Račic, protože naše borce nemohli svým druhým vítězstvím k další tvrdé přípravě namotivovat lépe.

 

FOTO: FB – zaki-sport.cz agency

 

Velké časové rozdíly byly v kategorii Women. Holky si zopakovaly svoji rutinu a do cíle dorazily o půl minuty dřív než RK Dragons a o více než minutu před Monďačkami. Pokračují tak ve své spanilé jízdě k celkovému vítězství v Českém poháru a ani tento typ motivace před MČR v Račicích asi není špatný.

Úspěchy završil kilák na mixu, kde se nám také podařilo dojet pro zlato a o bednu jsme se podělili s posádkami Mondi Štětí a Dračia Legia Trenčín.

Poslední českopohárové závody před MČR skoro nemohly dopadnout lépe. Abychom měli s kým závodit (a taky protože jsme přišli o plánované mezinárodní závody), pořadatel do Račic pozval i zahraniční posádky. To je pro nás jasná výzva k odstartování poslední fáze přípravy, ať naše síň slávy (chcete-li skříňky v šatně) nepřijde o pravidelnou dodávku zlaté zátěže.

 

FOTO: FB – zaki-sport.cz agency

 

Udrží ženy skvostnou formu i na vrchol sezóny? Vyrovnají je tam naši muži, kterým teď na přehradě ke zlatu scházela jen troška dračí síly? A jak s kartami zamíchají posádky, které se s námi ještě letos nepoměřily? Uvidíme třetí víkend v září, kdy se utkáme o tituly mistrů republiky!

 

Autor: Lenka Nešlehová

Zdroj foto: FB – zaki-sport.cz agency – Brněnské drak 2021