STUPNĚ NAD KANÁLEM ANEB MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY 2020

          V tomto podivném covidovém roce nezůstalo mnohé na svém místě. Mistrovství České republiky v Račicích se posunulo o měsíc vpřed už dříve kvůli Mistrovství světa klubových posádek ve Francii, které bylo ale nakonec kvůli pandemii zrušeno. Račický termín zůstal, a tak jsme si mohli závody užít v plné palbě letních teplot.

Foto: FB Czech Dragon Boat Association – Česká asociace dračích lodí

          Stupňů nad račickým kanálem bylo místy až 33 (uf!), ale všechny zúčastněné týmy zajímaly daleko víc ty „pouhé“ tři – stupně vítězů, letos dokonce větší, aby se na ně vešly i nejúspěšnější posádky dračích lodí. My jsme letos přijížděli do Račic s daleko větším pocitem zodpovědnosti, protože po loňské medailové žni bylo teď důležité medailová místa obhájit. V přípravě jsme se rozhodně neflákali, a tak jsme nastupovali do lodí plni odhodlání a naděje. Závody byly tentokrát vzhledem k počtu přihlášek zredukovány ze tří na dva dny, takže v sobotu se jely všechny tratě na velkých lodích (200 m, 500 m a 2 km), v neděli všechno na desítkových (200 m a 1 km), kategorie ženy, open a mix a zvlášť byly ještě vyhlašováni veteráni. No, šli jsme téměř do všeho!

Foto: FB Czech Dragon Boat Association – Česká asociace dračích lodí

          Na dvacítkových lodích startovaly nejdřív ženy. Naše posádka opět fungovala pod názvem ONV Brno, protože byla stejně jako vloni vytvořena z ženské části týmů Ostrožské Nové Vsi Box a Dragonclubu Brno. A cinklo to! Dokonce třikrát: zlatě za dvoustovku a dvoukilák, stříbrně za pětistovku. Hurá! Posádka velké lodě v kategorii open byla už čistě brněnská a rozhodně nejkrásnější, protože v ní mezi chlapy pádlovaly dvě ženy, a vybojovala ve vyrovnaném souboji dvě třetí místa (200 m a 2km). Jako třetí jely velké mixy a stříbro se nám podařilo získat na obou krátkých tratích. A že to nebylo jen tak!

Foto: FB Czech Dragon Boat Association – Česká asociace dračích lodí

          V závěru rozžhavené soboty, kdy šel jeden závod za druhým a nebyl skoro žádný čas na odpočinek, jsme věděli naprosto přesně, kde máme jaký sval, a že nás zítra čeká stejně vydatný den. A protože jsme končili téměř za soumraku, nedošlo tentokrát ani na oblíbenou inlajnovou projížďku kolem kanálu. A teď tedy ta neděle! Desítkové lodě na vodě, my rozběhaní a rozhýbaní na břehu. Tradičně (a nespravedlivě!:-)) zase začínají ženy, pak následuje open a pak mix. Tam máme dvě posádky, „normální“ a ještě mix 40+. A jak jsme dopadli? Veteráni získali oboje zlato (no jo, my víme…:-)), mix obsadil dvakrát třetí místo (200 m a 1 km), ženy byly bronzové na dvoustovce a zlaté na famózně odvedeném kilometru. Náš open na dvoustovce předvedl skvostnou jízdu a zaslouženě získal zlato.

Foto: FB Czech Dragon Boat Association – Česká asociace dračích lodí
Foto: FB Czech Dragon Boat Association – Česká asociace dračích lodí

          Večer bylo vše za námi. Krásně za námi! Byl to nakonec dlouhý, byť i zkrácený víkend, naše svaly by mohly povídat! Těch 5 bronzových, 3 stříbrné a 6 zlatých, celkem 14 medailí, jsme rozhodně nedostali zadarmo. Vybojovali jsme si je s nasazením a jedeme dál! Jako několikanásobní mistři republiky – a dobře víme, co to znamená. Čas utíká jako voda z račického kanálu a rok se s rokem rychle sejde!

 

Mnoho dalších krásných fotek naleznete ZDE!

 

Autor: Miroslava Samotná

Zdroj foto: Czech Dragon Boat Association – Česká asociace dračích lodí