ONV 2017

Mistrovství Moravy v ONV 2017

Protáhli jsme záda, zvládli nějakou tu dovolenou, pár tréninků a vyrazili do Ostrožské na další závody mixové dvacítkové lodi!

Posádkový list nebyl tak dlouhý, jak jsme čekali, ale zato plný největší konkurence. Ale nejsme vořezávátka, abychom stahovali kalhoty, když brod na Kunovické tabuli není v dohledu, že jo…

V sobotu dopoledne startovali na tratích 200 metrů fun posádky, projely nám dráhy a v jednu jsme skočili do první rozjížďky dvoustovky. Tentokrát jen v pěti drahách, aby nikdo nemusel startovat z rákosí (vloni jsme se tam podívali a děkujeme). V první rozjížďce jsme byli bohužel až čtvrtí (i když o nos draka), takže spolu s našimi tradičními soupeři RK Dragons Jablonec jsme šli do čtvrtfinále, kde nám vrátili předjetí z předchozí rozjížďky a nechali nás za zády. Ale nenecháme si dát na prdel a příště si dojdeme pro výhru, ne? I když je to výhra ve finále B a výsledné šesté místo.

O dvě hodinky později nás čekala trať 2000 metrů. Věděli jsme, do čeho jdeme, žádný strach. Ale fun posádky, které čekaly na start trati 1000 metrů, byly překvapeny, že jedou také dva kilometry. Hold fun drak míní a organizátor mění… V rozjížďce jsme vyráželi poslední, nehrozilo nám žádné funění na záda, jeli jsme si svou vodu a vstříc k dalšímu šestému místu.

Vyspaní do skoro růžova jsme se probudili do pětistovkového nedělního rána. „Funi“ už měli volno, takže se jednalo jen o dva starty v naší kategorii mixů.  Kde chyběla dobrá nálada z nedostatku spánku, tam vykouzlil úsměv na tváři moderátor akce spolu se startérem, protože na letošním „žampionátu“ společně opravdu perlili. V první rozjížďce jsme za zády nechali Průtrž Dračen i Mondi Štětí a ze třetího místa doplnili finále A. Do druhé jízdy byly vloženy všechny zbylé síly, vždyť domů se nějak už dostaneme… Skončili jsme pátí. Teda vlastně úžasný, jsme pátí! Ale s časem 1.59.86 nám na čtvrté místo s časem 1.59.69 chybělo snad jen mávnutí křídel ptáka za lodí… objevila se malinko i lítost.

Nejde nezmínit všechny vítěze. Všechny jednoho. Dragon Force Přerov přišel, viděl a zvítězil. Ve všech kategoriích. Abychom se trošku přiživili na jejich úspěchu, naše Pája doplnila dámskou posádku Dragon Force a dovezla si domů tři zlaté – gratulujeme!

A dál? Za čtyři týdny v Račicích!

 

Autor: Šárka Poláková