NAŠE ZLATÉ MISTROVSTVÍ MORAVY

Ano, zlaté. Máme ho rádi. Odehrává se se už spoustu let na krásném jezeře známém jako Čtverec (jo, ten tvar odpovídá!) v Ostrožské Nové Vsi. Máme rádi Ostrožáky, kteří dokážou zároveň závodit i vytvořit příjemné zázemí pro zúčastněné posádky, sobotní večerní zábavu pod hvězdami i nocování přímo u vody v loděnici (někdy dost vzrušující:-)). Prostě zlaté! Ale letos, tedy v roce 2021, ten výraz přišel k docela podstatnému rozšíření.

 

 

V sobotu jsme se setkali na závodišti už v 8:30, rozběhali se na oblíbených trasách podél vody a těšili se na první start. Na bubnu se s Terezkou střídala novopečená Nela, která měla tento víkend jako svůj českopohárový a zdařilý debut. Nejdříve nastupovaly do desítkových lodí ženy na trať 200 m. Pod heslem“Vztekle a vášnivě!“, které teda bylo původně míněno jen jako pomůcka pro akcelerační start (nevím, kdo si co/koho pod těmi slovy představoval, ale fungovalo to!) jsme si vyjely přímou účast ve finále A a vztekle a vášnivě jsme je vyhrály!

 

 

V kategorii open měli naši kluboví muži zase silnou konkurenci. Na dvoustovce je ale zvládli excelentně – své jízdy završili také prvním místem!

 

 

Pak následovaly kilometrové tratě. Původně měly být dvoukilometrové, což by byl na desítkách dost slušný nářez, ale organizátoři to naštěstí přehodnotili (no, na desítkách se přece vždycky jezdí jen kilák!). Ženské posádce se opět skvěle dařilo – jasně, další zlatá! Kluci pak předvedli krásnou jízdu, ale vyjeli si nakonec „Kolumbovu medaili“, bramborové 4.místo.

Pak byly na vodu spuštěny velké lodě a na nich jsme měli přihlášený mix. Ve sprintu, tedy na 200 m, jsme ve výsledku pochlapili (i ženy!) a urvali 1. místo. Na dlouhé trati, tady skutečně 2 km, si první místo vybojovala domácí posádka ONV-BOX a dlužno říci, že jsme jim je nepřenechali ze slušnosti!

 

 

Tím sobotní část závodů skončila, užili jsme si jí až do dost pozdního večera. Pak se rozjel tradiční zábavný večer, ale tentokrát byl poměrně akustický, místo obvyklých decibelů se rozezněly kytary a kdo mohl, přidal se ke zpěvu rozmanitého repertoáru. Pak navázala diskotéka a komu zbyly síly, mohl si ještě zakřepčit na tanečním parketu. Silných jedinců bylo dost a hudba zněla až téměř do kuropění.

Když kury dopěly, nastal další závodní den, tentokrát ve znamení pětistovkových tratí. Ty se už všude nejezdí, ale tady byly. Nejdřív šly do akce malé lodě. O ženské posádce netřeba dlouze psát, vztek či vášeň zřejmě fungovaly i v neděli, opět se zadařilo a cinklo to zlatě! V kategorii open kluci taky zabojovali o medailové místo, umístili se na třetím a tím doplnili medailovou sbírku našeho klubu o dosud chybějící bronz.

 

           

 

 

A jak vypadala pětistovka v mixu na standardních lodích? No, hodně dynamicky! Naše posádka se držela na špici spolu s ONV-BOX a Moravian Force a v tomto složení bok po boku taky dorazila do cíle. První tři místa měla časy rozdílné opravdu o dračí fousek. Prostě první tři lodě dojely v průběhu 16 setin sekundy!!! My jsme byli uprostřed, takže další stříbrná!

Následovalo poslední slavnostní dekorování na stupních vítězů, kterým skončily medailové hody, jak tento víkend nazval náš kapitán. A tak se stalo, že v neděli večer neměli ten úžasný pocit úspěchu jen Italové, vítězové fotbalového EURA, ale i my, Dragonclub Brno, nejúspěšnější tým Mistrovství Moravy 2021!

 

 

Autor: Miroslava Samotná

Zdroj foto: Dragonclub Brno