MISTROVSTVÍ EVROPY 2015 S NAŠÍ ÚČASTÍ

© Photo by Tomáš Černý

Hned na začátku prázdnin – od 2. července – se v italském Auronzu di Cadore uskutečnilo Mistrovství Evropy klubových posádek a národních týmů, kterého se zúčastnila i naše posádka. Závodili jsme na desítkových lodích v kategorii mix, do níž bylo přihlášeno nejvíc posádek (12 lodí).

Po procestované noci jsme se rozjeli k jezeru, naskákali do lodě a využili možnosti tréninkového dne, kdy na každou loď vyšla necelá hodina času. Navečer se všichni účastníci (bylo jich na 1300) seřadili do předlouhého průvodu, který procházel celým Auronzem za značné pozornosti jeho obyvatel i návštěvníků a který naše posádka zpestřila iniciováním mexické vlny, k níž se zástupci za námi jdoucích zemí ochotně přidali. Cílem průvodu byl místní stadion, kde proběhlo slavnostní zahájení. Pak jsme se vrátili do patnáct kilometrů vzdáleného kempu (čtyři kilometry této trasy tvoří nekonečně působící tunel, který jsme si každý z následujících dnů užívali dvakrát).

A další den konečně závody! Jako první přišla na řadu pětistovka, tam jsme vybojovali v silné konkurenci pěkné 6. místo. Na pátek byl naplánován volný den, který jsme využili k výletu do hor, do Lavareda, oblasti Tre cime. Auronzo totiž leží v nádherném koutu Dolomit! Osvěženi jiným způsobem pohybu jsme následujícího dne nastupovali na trať 200 metrů, na níž jsme si ve výsledku dosprintovali pro 7. místo. No, a pak jsme se už mohli těšit na značnou částí posádky oblíbenou trať – dvoukilák. A ten byl skutečně dramatický! Naše posádka statečně vzdorovala atakům maďarské lodi, která se nás marně pokoušela předjet, a vypádlovali jsme si úžasné 5. místo!

Mistrovství Evropy bylo ukončeno 5. července dekorováním vítězných posádek dvacítkových i desítkových lodí. Češi se na pódiu objevili dvakrát: náš národní tým získal bronz a posádka Moravian Dragons Přerov zlato na trati 2 000 m. My jsme sice tentokrát na medaile nedosáhli, ale i v tak velké konkurenci nám k nim chyběl jen ten pověstný kousek (o umístění mnohdy rozhodovaly zlomky sekundy).

Děkujeme všem, kteří nás na dálku psychicky podporovali, ale konkrétně děkujeme statutárnímu městu Brnu se záštitou primátora Ing. Petra Vokřála a firmám Axima a Student Agency za podporu sponzorskou.