Mistrovství ČR Račice 2017

MČR Račice 2017 – poklička na poháru se zavřela

Jako každý rok v září je to tu. Závěr sezóny, lovení posledních bodů do soutěží a jejich vyhlášení. Tři dny, kdy se na kanále v Račicích prohání dračí lodě. Dva týdny po rychlostních kanoistech bojujeme o medaile i my.

V první řadě jsme ocenili nové „chánusy“. My co jsme měly pokoj na konci budovy jsme si užily i klid a dlouhý spánek. Nedá mi to a musím zmínit i černočernou tmu v pokoji… na tu z Brna nejsme asi nikdo zvyklý.

V pátek jsme se vrhli do boje na malých lodích, přes sezónu se ukázalo, že nám to nejezdí vůbec zle. Odvážně jsme postavili týmy v ženské, open i mixové kategorii a to na 200 metrů i na kilometrové trati. Největší úspěch jsme vyinkasovaly na 200 metrech s našimi ženami – bronzová medaile z mistrovství republiky? Tu na ulici nenajdete! Co bych lhala, radost byla obrovská a odhodlání do dalšího ročníku ještě větší.

 

Sice rozbolavělí z pátku, ale s čerstvou posilou… hurá do boje na 200 m! Nebylo to snadné, v první rozjížďce jsme zaváhali a kdo zaváhá… nejede. Museli jsme si spravit chuť ve čtvrtfinále – a to nejlepším časem rozjížďky. V semifinále jsme urvali čtvrté místo ani ne o prsa japonské plavkyně, což znamenalo finále B a v něm třetí místo. Kam se hrabe japonská plavkyně, rozdíly mezi 2. – 6. místem rozjížďky byly list pádla! Ostatně výsledky byly hodně vyrovnané ve všech kategoriích, rozdíly se víc a víc zmenšují.

Trošku jsme vydechli a už nás čekala trať 2 km. Chtěli jsme si zlepšit umístění a pocitově jsme se hnali, jako kdyby nám hořelo za z…ády. Ale stačilo to na sedmé místo. Myslím, že ani nelze říct jen na sedmé místo, konkurence přece jen vytáhla „na republiku“ svoje nejvyšší trumfy.

Večer jsme se dočkali vyhlášení všech soutěží. Přiznejme si, že jsme se celý rok hnali za umístěním v Českém poháru a ostatní soutěže sledovali jen po očku, takže nás potěšilo čtvrté místo v naší hlavní kategorii premier mix. Ale jaké krásné bylo překvapení, když nám na krku přistály medaile za třetí místo v Moravské národní lize a dokonce i v GP. Nakonec jsme si tedy udělali slušnou sbírku medailí a bylo nám veselo…

 

Veselo až do nedělního dopoledne, kdy už čekaly jen „pětistovky“. Asi by v uvozovkách mělo být spíš „jen“, protože… stejně jako v ONV… jako i ve Francii na ME… tak i v Račicích byla pětistovková trať náročná a neoblíbená. Na všechny zmíněné závody jsme ji ale trénovali a v první rozjížďce se nám to vrátilo, vymáčkli jsme sílu i z paty a vyhráli. Finále A nám potom nadělilo šesté místo, ale šest lodí v jedné a půl vteřině? To už nebyl ani rozdíl dračí řasy.

Ukončení závodů na šestém místě s tak pěkným časem je rozhodně úspěch plus pozitivní náladu ještě nadnášely medaile v taškách a batůžkách. Co teď? MS v Maďarsku 2018?

Autor: Šárka Poláková

Odkaz na fotky od Peti Hejtmánkové:

https://www.zonerama.com/PetraH/Album/3728910