Medaile pro Dragonclub? Ano! MČR Račice 2018

Každý rok začátkem září přichází chvíle, kdy soutěže-chtivé dračice i draci pocítí silné nutkání zabalit si pádla a vyrazit směrem k Račicím. I letos přišel ten moment a i Dragonclub zabalil pádla a vyrazil do Račic do Labe arény, která tentokrát nehostila kajakáře ani kanoisty ba ani veslaře, ale Mistrovství ČR dračích lodí!!!

Pátek byl jako obvykle věnovaný malým desítkovým lodím a naše ženy nastoupily hned ve druhé rozjížďce na trati 200 m, zatočily to přes semifinále a vyhrály zlato, zkrátka skvělý začátek! Ani dlouhou cestou z Moravy nás neodrovnali. Jednomu z našich chlapů se důvěřivost v ženy nevyplatila a jeho neopatrná sázka „když vyhrajete, tak se oholím“ ho stála dlouho pěstovaný vous!

Samozřejmě nastoupila i naše Open posádka, teprve se rozehřívala a rozkoukávala, máme totiž spoustu nováčků, kteří byli v Račicích poprvé. Bylo z toho finále A a šesté místo. Po pár hodinách skočila do lodí i naše MIX posádka a… co budu zdržovat, všichni nedočkaví a… zkrátka z toho bylo přepychové stříbro a veliká radost!

Ale pořád zbývalo spoustu času, takže do programu se vešly i závody na 2 km malých lodí. Opět dostaly přednost ženy. Aby ukázaly, že ani dlouhé tratě jim nejsou cizí, dojely si do cíle pro bronz a důvodů k radosti bylo až k zbláznění. Vydechovaly už u sledování Openů řádících na dlouhé trati. A že to bylo řádění – doslova bronzové! Program uzavřely závody mix posádek, ta naše se sbíráním medailí trošku unavila, ale i tak uzavřela první závodní den šestým místem.

V sobotu ráno se začaly zahřívat i velké lodě a pustily se svižně do sprintů. Ženskou dvacítku bohužel nesložíme, takže ženy si klidně daly snídani i kávu 😉 Open jsme naopak postavili, i když nebyl zcela mužský (ještě nějaký chlap by se určitě hodil) a dojel si přesto pro čtvrté místo. Mix si užil startů víc, musel se prodrat nejen přes semifinále, ale i přes čtvrtfinále, a že se snažil! Finále A – páté místo.

V dřívějších ročnících se sice v sobotu odpoledne jezdily 2 km, ale podle nového uspořádání na nás čekaly pětistovky a 2 km až v neděli. Pětistovek bylo hodně a dorazila i nová konkurence… a bylo z toho šesté místo pro náš Open a osmé pro mix.

Poslední den a starty 2 km tratě. Odpočatý open se postavil drsné konkurenci a s pomocí žen v posádce (chlapů den ode dne méně) si dojel pro páté místo. Už jen jednou 2 km a jedeme domů. Postupně se začaly ozývat různé bolístky a bolesti. U našeho „železného Danečka“ se ukázaly i větší bolesti, při pokusu sklouznout se po štěrku musel navštívit ošetřovnu. Děkujeme za jeho statečnost, protože i přes bolest s námi poslední dva kilometry dojel. Někteří skončili za námi a jiní i před námi, ale šesté místo byl solidní výkon….

Nabalili jsme medaile a s úsměvem na tváři se vypravili opět na Brno, na které se stojí i nadále na D1 fronty. Děkujeme za organizaci a průběh a zároveň všem účastníkům za super závody.

 

Autor: Šárka Poláková

Fotogalerie: Veronika Nováková

Foto: Česká asociace dračích lodí