Jak získat prestiž?

Jak už to bývá, začátkem října Brno ovládl boj o prestiž dračích posádek. Prestige Cup 2017 – závěr sezóny pro většinu týmů. Dorazili jsme hned o půl deváté, kdyby náhodou přišla taková náhoda, že budeme startovat v první jízdě. Složitou detektivní prací jsem zjistila, že slovo prestiž pochází z latiny a v překladu znamená „mámení“ a zmámeni jsme tedy byli zcela a všichni, když jsme se dozvěděli, že se opravdu znovu podařilo a jedeme v první rozjížďce… a jako první. Jupí, utíkáme do šatny potrénovat rovnováhu a vybojovat pár centimetrů místa na převlečení (i na jedné noze se přece dají obléct kalhoty).

Ještě trošku v šoku a už jsme na startu. Odpočet a jedeme. Máme 2600 metrů na přemýšlení o tom, jestli bude Dračia Legia odpočatá po dlouhém letu z Thajska a potvrdí své loňské první místo… a taky 2600 metrů na to, abychom s tím něco udělali. Jenže tak moc jsme se soustředili na Legii, že nás předjely Žíznivé saně. Musely mít obrovskou žízeň s takovým časem… Stříbro doma.

Start

Chvilka pauzy, nějaké to posilnění, oběhnutí občerstvení (kam se poděl loňský skvělý stánek s kávou??)… a čekáme na start dámské posádky v jednu hodinu. Jako byli čtyři mušketýři, jsou i čtyři dámské desítky na startu. Během cesty se nám podařilo předjet Kabrňačky, které se bránily, ale stejně to nestačilo na Dračí Legii, která už viditelně doplnila síly. Takže ženy končí sezónu také se stříbrem.

Stříbrné ženy

 

Poslední kategorií na startu je open. 16 týmů je pěkná účast (a velká konkurence!). Ale naši chlapi se nedali a vypádlovali stříbro, jedna vteřinka méně a bylo by to zlato. Takhle jsme zlato přenechali Legii ze Slovenska (opravdu rychle se rozkoukali).

 

Stříbrní muži

 

Tři stříbrné poháry. Veliká radost. Do naší sbírky se budou hodit (jako ostatně každé ocenění).  Opět musím zmínit skvělé výkony všech posádek, bez kterých bychom neměli takovou motivaci. Cenu za nejlepší kostýmy rozhodně vyhrála Noemova archa, v tomto ohledu naprosto nepřekonatelná. A organizace? Super, jako pokaždé.

 

 

Takže ano, prestiž jsme snad potvrdili a na jaře? No další závody!

 

Autor: Šárka Poláková

Foto: Pavel Tobiáš

Foto: Ladislav Jelínek (https://www.zonerama.com/ladjel/Album/3794672)