JAK SE NÁM DAŘILO V OSTROŽSKÉ

Mistrovství Moravy 9. – 10. 7. 2022

 

Letošní červenec se měl stát opravdu mimořádným. Byl to totiž měsíc, ve kterém se vydáme za oceán na Mistrovství světa klubových posádek v Sarasotě na Floridě! V obou dnech státních svátků v jeho prvním týdnu se proto uskutečnilo soustředění naší „americké“ posádky – velmi vydatné, jak jinak. A hned o dalším víkendu jsme se zúčastnili jako obvykle Mistrovství Moravy v Ostrožské Nové Vsi. Ti, kteří potrénovali na dvoudenním soustředění, ještě neměli zklidněnou tepovku a už sedali v sobotu ráno znovu do lodí:-).

 

 

 

Závod patří do seriálu Českého poháru, ale organizátoři rádi vidí i zahraniční účastníky, a tak tu byla slyšet také slovenština a maďarština. Zejména posádka Dunai Sárkanyi VÁC, medailista ze zahraničních klání, zamotala i zde s medailovými místy. My jsme bojovali na malých lodích v kategoriích women a open a na dvacítkové lodi v mixu. Oba dva dny byly zaplněny programem od rána až do večera. Počasí tentokrát nebylo až tak horké jako obvykle, což bylo pro závody mnohem schůdnější. Tím pádem ubylo i koupajících se, kteří často podceňovali nebezpečí a pletli se do cesty řítícím se dračím lodím. No, jen ta labutí rodinka nereagovala vždy úplně vstřícně a rychle na napomínání moderátora – ale vše se obešlo beze ztrát a zranění.

 

 

A jak jsme dopadli? Naše ženská desítka obhajovala své zlaté umístění z předchozí sezóny – a podařilo se ! Opět vyhrála na všech frontách – teda na všech tratích! A ne že by to bylo v už zmiňované konkurenci zadarmo!  Muži zabojovali na malém openu a ani v jednom případě neodešli bez medaile: na trati 500 m získali bronz (velmi těsně za předchozím místem), na dvoustovce byli rovněž třetí a na dlouhé trati (1 km) druzí. Velký mix sice jednou vyšel bez medaile, a to ve sprintu na 200 m, byli jsme čtvrtí, ale na dalších (a delších) tratích už zase bodoval: 500 m stříbro, 2 km bronz!

 

 

Na pódiu jsme se nejčastěji potkávali s domácí posádkou ONV-BOX a s maďarskými Sárkanyi. Konec sobotních závodů „zpestřil“ déšť, který byl sice předpovídán, ale doufali jsme, že nepřijde. Poznamenal i průběh večerního programu, i když DJ naplnil očekávání svým výběrem hudby, ale křepčících bylo trochu méně než obvykle. Ale je fakt, že jsme tím pádem tentokrát nepociťovali tak bolestně absenci sprch:-).

 

 

Tentokrát pro nás byly závody v Ostrožské Nové Vsi nejen Mistrovstvím Moravy, ale i poslední ostrou zkouškou před Mistrovstvím světa v USA, kam odlétáme hned následující pátek. Podle všeho jsme v ní obstáli docela dobře – tak kéž nám forma vydrží i v zámoří!

 

 

 

Autor článku: Miroslava Samotná

Foto: Tomáš Černý

Galerie: Tomáš Černý – Mistrovství Moravy – Ostrožská Nová Ves – 2022