JAK NÁM TO V PRAZE CINKALO

No, asi by se očekávalo, že by titulek měl znít spíš Jak nám to v Praze jelo. Ale všechno má svůj důvod a k vysvětlení brzy dojde.

FOTO: FB CZECH DRAGON BOAT ASSOCIATION – ČESKÁ ASOCIACE DRAČÍCH LODÍ

V rámci různých koronavirových posunů, které se v této sezóně udály, se nám odsunul Pražský festival dračích lodí 2020 blíž k podzimu a nakonec sfúzoval s Mistrovstvím republiky dlouhé tratě (Tragicky dlouhé tratě) do víkendu 12. – 13. září. A aby toho nebylo dost, Trágošky byly přešoupnuty z obvyklé Malé Chuchle do Žlutých lázní, a pozor, ještě to nekončí, ve finiši se celá zdvojená akce posunula ještě jednou, a to proti proudu Vltavy na loděnici KVS Praha, kde zaplať pánbůh už zůstala. A tam se to všechno stalo!

Sobota byla především ve znamení sprintů. Na trati dlouhé 200 m se vystřídaly malé i velké lodě. Závod zahájily malé lodě s ženskými posádkami. A cink! Ta naše si dojela pro 3. místo! Naši muži byli obklopeni početnější konkurencí, a přesto (nebo právě proto, protože víc vyhecováni?) si dojeli pro 2. místo!

FOTO: FB CZECH DRAGON BOAT ASSOCIATION – ČESKÁ ASOCIACE DRAČÍCH LODÍ

Pak malé lodě vystřídaly ty velké a náš mix si přijel pro 2. místo! V kategorii women nás přihlášených mnoho nebylo (všimli jste si, že je čím dál obtížnější naplnit velké lodě?). Osvědčené spojení ONV Brno sprintovalo proti jedinému týmu, veteránské posádce Velkých holek, takže získalo 1. místo. Ale je fakt, že na stupních vítězů moc velká tlačenice nebyla.

Poněkud nevítaným zpestřením na dvoustovce bylo, že vzhledem k tomu, že tratě nebyly po celé své délce odděleny bójkami, jak bývá zvykem, někteří kormidelníci vybočili z přímého směru a párkrát se stalo, že omezili okolní posádky. No, co k tomu dodat…

A pak přišla na řadu dlouhá trať, tedy Mistrovství republiky. Pro velké lodě byla připravena trať v délce 5 km s krásnými výhledy na dominanty našeho hlavního města. Do této kategorie jsme měli přihlášený mix. Start byl tradičně hromadný a zmiňovaných vyhlídek jsme si moc neužili, protože to byl fofr! (Fakt tam byly vidět i Hradčany?) Obrátka se točila kolem pilíře železničního mostu a tam padaly hlavy! Tedy
konkrétně jedna, dračí a naše, protože se potkala s lodí RK Dragons Jablonec, která ve snaze nás definitivně setřást nám uzavřela u pilíře průjezd. Ale i tak jsme jim pak byli v patách, respektive za ocasem, až do cíle, takže stříbro bylo naše!

FOTO: FB CZECH DRAGON BOAT ASSOCIATION – ČESKÁ ASOCIACE DRAČÍCH LODÍ

Neděle byla o malých lodích a tříkilometrových tratích. Na ranní poradě kapitáni odhlasovali, že start tentokrát nebude hromadný, protože ve zúžení při obeplouvání Veslařského ostrova by mohlo dojít k nepříjemným kolizím. Dost na tom, že se tam vjíždělo směrem doprava! A tak se startovalo v bezpečných třicetisekundových intervalech. První nedělní cinknutí bylo bronzové a zásluhou ženské posádky. No, a pak přišel pro náš tým vrchol celého víkendu: náš open vyrazil na trať s takovou razancí, že ujel všem a vydobyl pro Dragonclub mistrovský titul!!! A krásnou jízdou malého mixu pak bylo docinkáno, tentokrát stříbrně.

FOTO: FB CZECH DRAGON BOAT ASSOCIATION – ČESKÁ ASOCIACE DRAČÍCH LODÍ

V Praze nám to tedy cinkalo hezky a často. Podtrženo a sečteno: z festivalových sprintů jsme si odvezli jedno první, dvě druhá a jedno třetí místo, z dlouhých tratí Mistrovství republiky jeden bronz, dvě stříbra a jedno zlato = NAŠI CHLAPI JSOU MISTŘI!

FOTO: FB CZECH DRAGON BOAT ASSOCIATION – ČESKÁ ASOCIACE DRAČÍCH LODÍ

Autor: Miroslava Samotná

Zdroj foto: Czech Dragon Boat Association – Česká asociace dračích lodí