I MY JSME MĚLI TEAMBUILDING!

Zimní příprava je v plném proudu, v brněnských posilovnách se to hemží dresy v barvách Dragonclubu. Abychom si udrželi formu, ale zároveň neztratili všestrannost, bylo rozhodnuto, že vyrazíme kolektivně na terénní akci, jejímž cílem bude Moravská Nová Ves a minipivovar Na Vyhlídce.

Většina účastníků se rozhodla pro dopravu vlakem, kterou zajistil velitel akce Mouše. Plni očekávání jsme dorazili na sraz na hlavním nádraží v Brně – všichni včas! Jediný, kdo měl zpoždění, byl vlak. Po desetiminutovém podupávání na nástupišti jsme nastoupili do rezervovaných kupé v jednom ze žlutých vagónů a užívali jsme si pohodlí vlakové dopravy.

To mělo ale nečekaně skončit! Na přestupu v Břeclavi, kde nám měl plynule navázat spoj do Lužice, jsme zjistili, že ten na náš rychlík nečekal a odjel na čas a bez nás. Inu, žlutá a modrá barva, různí provozovatelé… Další vláček osobáček jel až za dvě hodiny. A rozhodnutí nás, sportovců? Nebudeme čekat, těch 12 kiláků dáme pěšky místo zbytečného lelkování v sobotně vylidněné Břeclavi. A vyrazili jsme.

Kvůli ČD jsme ale přišli o edukační aktivitu, kterou Mouše naplánoval – vykopávky v Mikulčicích; no, ty vyjdou třeba někdy příště. Ostrým tempem jsme zdolávali kamenitou cestu i asfalt, trávu i ornici, bláto s loužemi i vítr v pravém uchu. Do obce Hrušky jsme dorazili právě ve chvíli, kdy jsme mohli přistoupit do vlaku, na který jsme nechtěli v Břeclavi čekat, a jednu stanici se svézt. Vzhledem k verdiktu kapitána, že „To už přece dojedeme!“, jsme však rádi museli přiznat, že jsme jet vlakem vlastně vůbec nechtěli.

A pak konečně Moravská Nová Ves a minipivovar Na Vyhlídce. Nejkrásnější vyhlídka toho dne! Ale ve sportovních výkonech jsme pokračovali. Umíme totiž vzpírat nejen železa, ale i jiné materiály! Majitelé minipivovaru Danka s Jirkou se něco naběhali! Vynikající pivo, úžasné jídlo! Vzpírali jsme až do pozdního večera a pak jsme se vydali vlakem, někteří auty, zpět do Brna.

Tato etapa zimní přípravy se vydařila po všech stránkách a k všeobecné spokojenosti. A i tentokrát jsme si stanovili hodně vysoké cíle – minipivovar je přece Na Vyhlídce a sídlí v ulici Na Kopci!

Autor: Miroslava Samotná

Foto: https://www.facebook.com/groups/214558425237729/photos/

Na Vyhlídce: https://pivovarnavyhlidce.cz