HORKÝ ZÁVOD V HORKÉ PRAZE

Po nekonečně dlouhé covidové pauze se objevil termín prvního závodu. 19.června! Vzhledem k tomu, že jsme byli zvyklí začínat závodní sezónu v dubnu, trénovali jsme už nějaký čas v hlubokém absťáku a touze po motivační konfrontaci. Stupeň našeho odhodlání byl vysoký, stejně tak stupně Celsia předpovídané na tento den.

Pražský festival dračích lodí 2021 v Praze na loděnici KVS byl úplně jiný než obvykle. Odehrával se pouze v sobotu a na programu byly „jen“ dlouhé tratě: malé lodě s deseti pádlujícími jely 1 míli, standardní, tedy dvacítky, 5 kilometrů. Přihlášených týmů bylo vzhledem k letošním okolnostem podstatně méně, ale naši největší soupeři byli na místě.

FOTO: FB CZECH DRAGON BOAT ASSOCIATION – ČESKÁ ASOCIACE DRAČÍCH LODÍ

Přísun vitamínu D byl od samého rána vydatný, předpověď 35°C byla splněna více než na 100%. Festival zahájily ženské posádky na malých lodích. Už rozběhání na přilehlé rozpálené cyklostezce znamenalo nejen rozdýchání a natepání, ale i důkladnou aklimatizaci na stávající podmínky. A hurá do lodí! Jelo se na jednu obrátku a zpestřením bylo, že se točilo napravo. Docela nápor na psychiku a schopnosti kormidelníků. Ale co je to pro naši Janu! Cesta k bójce, která od startu nebyla v dálce skoro vidět, byla náročná, bójku jsme úsporně natěsno objely (skvěle, Jani!), výjezd, ještě, ještě pár záběrů a pak už cííííl! Jo! Dojely jsme druhé po RK Dragons Jablonec. O fous… Lodě za námi měly větší distanci (3. ONV-BOX).

FOTO: FB CZECH DRAGON BOAT ASSOCIATION – ČESKÁ ASOCIACE DRAČÍCH LODÍ

Hned po nás jeli naši muži v kategorii open. Přály jsme jim minimálně stejné umístění, držely (bolavé) pěsti, vyhlížely je, když nám zmizeli v dáli, povzbuzovaly, seč nám hlasivky stačily. Viděly jsme nádhernou jízdu, ale konkurence byla veliká a naše posádka skončila na naštvávacím 4. místě za Dragonteamem Nymburk, BOX-ONV40+ a ONV-BOX.

FOTO: FB CZECH DRAGON BOAT ASSOCIATION – ČESKÁ ASOCIACE DRAČÍCH LODÍ

Po slavnostním vyhlášení výsledků byly malé lodě vyměněny za velké a všichni jsme se chystali na pětikilometrovou trať v mixu. Obrátka byla až u Branického mostu, zvaného též most Inteligence. Vyrazili jsme. Odhodlaně. Naplno. Když jsme minuli mílařskou obrátkovou bójku a podjeli první most, kdesi na horizontu se rýsoval kýžený most Inteligence. V našich odkrvených mozcích nebylo pravda inteligence nazbyt, ale opakovaný kapitánův příkaz z přídě „Tvrdíme!!!“ nás průběžně burcoval k větší a větší síle vodou a finiši. Byli jsme druzí!

FOTO: FB CZECH DRAGON BOAT ASSOCIATION – ČESKÁ ASOCIACE DRAČÍCH LODÍ

První závod Českého poháru tedy máme za sebou. A byla to taková pěkná, horká, stříbrná sobota!

FOTO: FB CZECH DRAGON BOAT ASSOCIATION – ČESKÁ ASOCIACE DRAČÍCH LODÍ

 

Autor: Miroslava Samotná

Zdroj foto: Czech Dragon Boat Association – Česká asociace dračích lodí