Dračí lodě na Pryglu 2018

Je to sotva pár dnů, kdy jsme koukali na fotky našich pohárů ukořistěných na Brněnském festivalu dračích lodí v loňském roce. Přece jen, byly čtyři, laťka nebyla nasazena zrovna nízko! Navíc letošní ročník se stal součástí Českého poháru…

Jako každý závod, i tentokrát se dostavují myšlenky jako „máme dost natrénováno? Je to doma, vyhrajeme něco?“ Nebudu vás napínat. Správná odpověď je… Nikdy nemáme dost natrénováno a můžeme víc a ano, pohárů jsme získali hodně.

Počasí slibovalo vypečené draky ve všech barvách a taky svůj slib začalo plnit hned v sobotu…

Začínalo se na velkých dvacítkových lodích a naše ženy se opět spřáhly s dračicemi z ONV, takže kromě tradiční disciplíny PREMIER MIX 200 m a 2 km jsme si zajely i 200 m a 1 km v kategorii PREMIER WOMEN.

Draci i dračice se postupně rozehřívali do rudých odstínů a my sbírali stejně postupně poháry. Třeba dodat, že někteří návštěvníci festivalu rudli i po přeměření na In Body, které bylo jednou z „atrakcí na závodišti“…  Ale ať neodbočujeme… spojení ONV/Brno se opět vyplatilo – 200 m jsme zvládly a zlatý pohár se přidává do naší sbírky. Obědová pauza a 2 km trať čeká na mixové posádky!

Hnali jsme se jako chrti za střapcem! Sedm otáček kolem závodiště na 200m! Už po pár otáčkách jsem na tom byla stejně jako závodní chrti. Neměla jsem tušení, kolik za námi a kolik před námi, jen ten střapec pořád před sebou… Pak se ozvalo zvolání naší kormidelnice „jedeme domů“ a tak jsme ji dovezli… na druhém místě!

Pocity ze soboty? Nepopsatelné! Odhady na neděli? Také!

V neděli jsme to vzali ostře. Zapsali jsme se do kategorie 10 women, 10 open a také 10 mix – pro jistotu hned dvě lodě, když už jsme doma, tak ať jsme vidět!

Rozjížděk bylo neskutečně mnoho, bojů o místa ve stínu taktéž. Vypečení draci se odpoledne ochladili na teplotu bouřkového deště stejně rychle, jako klesaly jejich zásoby energie…

Výsledky? Dám přednost ženám a zmíním dva bronzové poháry za třetí místa. Bronzový pohár si odnášeli také naši chlapi z 1km štace a ještě lepší stříbro z 200m, kdybych měla klobouk, smeknu! A jako bonus zlato na 200 m mix a 2. místo na 1 km.

Devět celkem, jsme trochu unavení, ale moc spokojení a šťastní. A to i díky organizátorům, kteří už tradičně zvládali posádky informovat o dění a dalších rozjížďkách a tím zajistili i dodržování časového plánu. Naše díky patří také startérovi za precizní rovnání lodí na 200 metrové trati i důsledné hlídání odstupů na tratích dlouhých.

 

Autor: Šárka Poláková

Foto: Petra Hejtmánková

 

Odkaz na galerie:

Martin Haleš

Ladislav Jelínek

Veronika Nováková