Článek o Prestige Cupu 2015

© Photo by Laďa Jelínek

Týden po uzavření soutěží pořádaných ČADL přišla chvíle zabojovat o čest v posledním závodu sezóny. První říjnovou sobotu jsme tedy všichni třímali v rukou pádla jako svoje žezla a vrhli jsme se do boje na Prestige Cupu 2015.

Závod dlouhý 2,6 kilometrů byl naplánovaný hned ve třech kategoriích. První se sedmnácti přihlášenými posádkami startoval mix na dvacítkových lodích. Všichni účastníci si přijeli závod užít… ale bojovali jako draci do poslední špetky sil a pokud do otáčky v půlce trasy vjížděli s větrem o závod, do cíle před loděnicí se hnali rychlostí kolemjedoucí šaliny. Naše posádka startovala až v poslední rozjížďce. Aneb to nejlepší na konec, protože jsme s příjemnou rezervou vybojovali první místo.

Možná právě první vítězství dokázalo správně nakopnout a Dragonclub – pánská desítka v kategorii 10 open skočila do lodě s novou dávkou energie. Tentokrát se našlo třináct odvážných týmů prahnoucích po zlatu a na prvních místech bylo těsno. Naši borci však za obrovského povzbuzování bubenice, kormidelnice i přihlížejících získali přesně tu polovinu vteřiny navíc, která zajistila další zlato.

Na břehu mezitím probíhaly debaty, jak dopadne poslední kategorie – desítka women s šesti posádkami. Hecování ze všech stran, zda uděláme chlapům ostudu a budeme vařit večeře… Jistě to byl jeden z důvodů, proč jsme do startu vletěly s horečnatým pohledem, který vydržel až do cíle, kde jsme koukly na dno sil a tam leželo další první místo.

Už za bujarého veselí proběhlo vyhlášení výsledků a předání cen. Třešničkou na dortu se stal pohár pro absolutního vítěze Prestige Cupu 2015 – Dragonclub – třikrát hurá.

Díky patří moderátorům i organizátorům – Lodní Sporty Brno a Torrsen Sports za bezvadný průběh celé akce i následnou „afterparty“. V neposlední řadě chci poděkovat všem účastníkům za skvělou atmosféru po celou dobu závodů i po nich. Speciální „klobouk dolů“ patří posádce Veteráni Brno, která v silné konkurenci obsadila čtvrté místo v prvních dvou kategoriích a vytřela zrak zbytku startovního pole. Kéž nám to taky tak dobře dlouho pádluje…