BRNĚNSKÉ DRAK 2022

Brněnský festival dračích lodí

Konečně velké závod v Brně!

Na Prýgl to máme všichni kousek, takže nehrozí žádné extrémně brzké vstávání.
No, nakonec jsme si přivstali – sraz jsme měli už v 7:00 na Lodních sportech v Rakovecké zátoce.
Množství přihlášených týmů bylo totiž obrovské, kromě Českého poháru jely i firemní a fun posádky
a také junioři. Navzdory časnému začátku byl proto konec plánován až na 20. hodinu (naštěstí to dopadlo
o trochu líp).

My jsme se přihlásili s velkým mixem, malým openem a malou ženskou posádkou. Nejdřív vyrazily na
hladinu Brněnské přehrady dvacítkové lodě. Začalo se sprinty na 200 m. Mezery mezi jednotlivými
drahami byly tentokrát dost velké, takže se neopakovaly „pražské situace“ s přílišným přibližováním lodí
a souvisejícími strategiemi. Dvoustovkové vítězství nám uniklo o dračí fousek, zůstali jsme druzí. Ale na
dlouhé trati na 2 km se to už nestalo a první zlato tohoto dne bylo na světě! Druzí byli RK Dragons
Jablonec, třetí ONV-BOX.

A pak se spustily na vodu malé lodě a téměř zároveň se spustil i déšť, který se pak nad přehradou motal
většinu dne. Ale déšť vadil jen ohňostrůjcům, kteří připravovali na nedalekém mole večerní ohňostroj
festivalu Ignis Brunensis, našemu týmu určitě ne! Náš open totiž vzápětí vydobyl stříbro jak na
dvoustovce, tak na kilometru. Medailová místa byla na obou tratích stejná: 1. ONV-BOX, 2.
Dragonclub Brno, 3. Dragonteam Nymburk (Nymburk opět až za námi!).

Naše ženská posádka znovu obhájila svou dobrou pověst a na obou tratích jí nikdo ze soupeřů nestačil.
Při vyhlášení vítězů stály pospolu nejlepší tři týmy kategorie women, na trati 200 m první Dragonclub
Brno, druhý ONV-BOX a třetí RK Dragons Jablonec. Následovalo vyhlášení dlouhé trati – a nikdo
nemusel opouštět pódium, jen Ostrožačky a RK se prohodily!

A dnešní bilance? Třikrát zlato a třikrát stříbro! Krásný den pak zakončil slavnostní ohňostroj – jakoby