A ZASE DOMA!

 

BRNĚNSKÝ FESTIVAL DRAČÍCH LODÍ 2023

 

 

Další setkání s posádkami dračích lodí se odehrálo 24. června na vodě Prýglu, tedy Brněnské přehrady. A setkání to bylo napříč celým spektrem soutěží dračích lodí, protože tu jely posádky Českého poháru, Fun/Firma i Sport – a do závodu vstoupili i poměrně osudoví junioři.

 

FOTO: FB Torrsen Sports

Ačkoliv byl letos červen hodně horký, den konání Brněnského festivalu dračích lodí byl jediný chladný  a i trochu deštivý. Před ním i po něm byl zase hic. Ráno jsme vybíhali ze svých domovů v lehkém mžení a do tašek a batohů jsme přihazovali dresy s dlouhým rukávem a mikiny, které jsme několik týdnů vůbec nepotřebovali. Ach jo!

 

FOTO: FB Torrsen Sports

Když jsme dorazili na Lodní sporty, deštík ustal, ale oblačnost, ze které občas něco spadlo, nás provázela  celý den. Stejně intenzívně nás dnem provázela moderátorka, která jela fakt s neskutečným nasazením. Nejen že upozorňovala posádky, kdy a do kterých lodí mají nasedat a hlásila dosažené časy, zvládala i povzbuzovat, vyzývat diváky a posádky na břehu k témuž a příkladně ječet, když celkem jakákoliv posádka projížděla cílem. Někteří z nás uzavírali sázky, v kolik hodin její hlasivky ukončí svou činnost, ale chyba lávky, dáma měla příkladnou hlasovou techniku a skutečně odmluvila celý den. Pravda, odpoledne trochu omezila povzbuzování a jiné přebytečné kudrlinky, ale všechna čest, tato volba se pořádajícím Torrsenům povedla!

 

FOTO: FB Torrsen Sports

A jak se tento den povedl nám? Nó, celkem nám to šlo. Ovšem umístění by vypadalo lépe, kdyby v Přerově nepřišli na nápad nasadit své nové juniory proti dospělým posádkám, „aby si to vyzkoušeli“. A ti velmi disponovaní mlaďoši z Dragon Force dost slušně zamíchali pořadím a dojížděli na medailových místech. Ale sport je sport!

 

FOTO: FB Torrsen Sports

Povzbudit nás k domácí vodě přišli naši přátelé, účastníci tanečních kurzů naší Liudy a podle jasné indicie (krabice skvostných koláčků naservírovaných k našemu stanu) jsme věděli, že přišli i rodiče našeho kapitána –  ještě dřív, než jsme je spatřili. Děkujeme! Jeli jsme na desítkových i standardních lodích a dělali jsme všechno pro to, abychom nejen své příznivce nezklamali.

 

FOTO: FB Torrsen Sports

A jak tedy vypadal vlastní závod?  Hohó! Na malých lodích na trati 200 m dojel náš open na druhém místě – hned za Dragon Force. Třetí pak byly Žíznivé saně. V závodě na 1 km dosáhl bohužel v silné konkurenci až na 5. místo (první byl opět Dragon Force!). Naše ženská posádka na dvoustovce vybojovala 1. místo před druhým ONV-BOX a třetím (jo!) Dragon Force. Na kiláku nám zlato sice uniklo, tady Přerovačky zabraly a zvítězily, ale my jsme dosáhly hned druhého nejlepšího času a až za námi dorazily ženy z ONV-BOX. Takže při vyhlašování výsledků zmiňované tři posádky nemusely odcházet z pódia a jen si vyměnily místa!

 

FOTO: FB Torrsen Sports

A pak nás čekal velký mix. Na dvoustovce nás sice předstihl ONV-BOX a za ním Dragon Force, ale na třetím místě jsme cílem projeli my! Pak jsme se popasovali s dlouhou tratí na 2 kilometry, a to tak, že jsme ujeli ONV-BOX, kteří zůstali třetí, a vyjeli si stříbrné místo. No, rychlejší než my byli jen – Dragon Force… A hádejte, jak to vypadalo s přesuny dekorovaných posádek  na pódiu při vyhlašování této kategorie!

 

FOTO: FB Torrsen Sports

Brněnský festival pro nás skončil jedním zlatem, třemi stříbry a jedním bronzem. Ne všechno vyšlo podle našich představ a oproti loňsku tentokrát náš den neukončil ohňostroj (ale nebereme si  to osobně, Ignis Brunensis skončil před naším datem), ale možná takové malé, soukromé, trošku doutnající ohňostroje jsme si odsud odnášeli ve svých duších (srdcích, svalech), abychom je nechali řádně zajiskřit druhý víkend v srpnu na Mistrovství Moravy v Ostrožské Nové Vsi!

 

FOTO: FB Torrsen Sports

 

 

Autor článku: Miroslava Samotná

Galerie: Torrsen Sports – Brněnský festival dračích lodí 2023

Galerie: Zonerama – Dragonclub Brno – Tomáš Černý