ME klubových posádek 2017 pohledem účastnice

17th EDBF European club crew championships 2017

Od začátku sezóny na to čekáme… Od začátku sezóny se na to připravujeme… Účast na Mistrovství Evropy v DIVONNE LES BAINS v kategorii PREMIER MIX dvacítkových lodí! Konečně jsme se prokousali přes závody v ČR ke dni odjezdu. Nebo spíš k ránu odjezdu. Zlí jazykové by dokonce řekli k noci odjezdu. Vyrazili jsme dva dny před závody, abychom stihli trénink na francouzské vodě a protáhli nohy, přece jen 12 hodin cesty…

Před tréninkový čas jsme využili k průzkumu města a pak už pádla do rukou. Hodinku jsme testovali novou loď, novou vodu a zbavovali se mírné nervozity. Víc už nenatrénujeme. Následuje slavnostní zahájení jak na suchu, tak na vodě. Aspoň můžeme trochu okouknout konkurenci. České týmy, kterých přijelo hodně, už známe a jsme hrdí, že se tu sešly. Kromě početné účasti německých posádek nesmí chybět domácí tým, pak Anglie, Irsko, Holandsko, Izrael, Maďarsko, Švýcarsko, Rusko, Itálie… pokud jsem na někoho zapomněla, omlouvám se, ale člověku jde hlava kolem.

Vyspali jsme se do růžova a vzhůru na první závodní den. Trať 2000 metrů byla drobet delší než očekávaných 2000, takže jsme se zapotili spolu s dalšími 11 týmy. Žádné rozjížďky. Všechny týmy spolu na vodě a postupné starty. První místo vybojovala německá posádka, jejich jízda byla bezkonkurenční. Ale radost začala od druhého místa. Sokol Předměřice, Traburk, RK Dragons Jablonec… dobře, na páté místo se nám vkradli zástupci maďarského týmu, ale na šestém místě zase česká vlaječka – Dragonclub Brno. Radost byla veliká – nejen z našeho umístění, ale také z umístění všech českých týmů v první polovině. Tak to bychom měli…

Na druhý závodní den jsme se posilnili francouzským proviantem – na dvoustovkový den, kdy nás čekalo víc rozjížděk a víc zážitků. Opět jsme se prali s konkurencí z předchozího dne, fandili našim týmům a bavili se závodníky z Izraeli, kteří si závody užívali opravdu jedinečným způsobem. I přes snahu o hladký průběh závodů, odsýpajícím předstartovním kontrolám a rychlým startům se občas vloudila chybka. Naše „RK“ by o tom mohla mluvit, protože ještě dnes mám v živé paměti, jak jsme si v lodi na startu říkali, že ještě startovat nebudeme, protože přece ještě nedojela… Ale startér na to měl trošku jiný pohled, takže speciálně pro jabloneckou posádku byla v další rozjížďce přidána sedmá dráha. Nebudu to zdržovat, vyhráli jsme finále B a hrdě odcházeli ze závodiště se sedmým místem.

Den třetí. Den poslední. Myslím, že to není jen můj pocit, ale také den nejhorší. Ale co, slovo nejde přece neexistuje. Trať 500 metrů, která se u nás jezdí pouze v ONV a Račicích. Bojovali jsme. I sami se sebou a únavou. I přes pěkné časy jsme urvali osmou pozici. No co, osmí na evropském šampionátu? Luxusní.

Odjezd domů jsme naplánovali až na další ráno. Přece jen, ME chce společnou oslavu na závěr (teda vlastně zhodnocení účasti) a nachystání se na 12 hodinový návrat zpět do každodenní reality.

Shrnutí? Šestí, sedmí a osmí. Super, ale máme na čem pracovat. Francie? Krásná! Výlet k Ženevskému jezeru? Jedinečný! Co teď? Přidat a hurá na další závody.

Autor: Šárka Poláková

 

Výsledky k nahlédnutí zde: https://idbfchamps.org/2017dive