Dragonclub na Prýglu 2017

Brněnský festival dračích lodí aneb Dost dobře naplněný víkend

Brněnská přehrada o víkendu 3. – 4. června 2017 ožila. Nezpůsobily to ovšem jen atrakce související s festivalem Ignis Brunensis a horké počasí, které lákalo k vodě, ale také 12. ročník Brněnského festivalul dračích lodí, který uspořádaly Společnost TORRSEN SPORTS, Cesta draka z.s. a Dračí lodě Brno z.s.

V areálu Lodních sportů na Rakovci se sešlo na čtyřicet posádek, které se utkaly v sobotu na dvacítkových lodích, v neděli na desítkových na tratích 200 m a 1 km. Mezi nimi jsme byli i my. Rozcvičeni a natěšeni jsme vybíhali ze stínu našeho červeného stanu k jednotlivým rozjížďkám. Povzbudit nás přišli i někteří emeritní členové, kteří se za sounáležitost s námi myslím vůbec nemuseli stydět. Protože:

V sobotu nám v mixu dvakrát cinklo – ve dvoustovce i na 1 kilometru, a to bronzově. Ženy doplnily posádku Brněnských dračic a takto vytvořený červenooranžový tým získal 1. místo v kategorii Women na trati 200 m – tam, pravda, konkurence nebyla početná, ale to nic nemění na nasazení zúčastněných.

Na druhý den jsme startovali zase ve všech kategoriích, tentokrát na desítkách. A opět se naplnilo naše příslovečné „štěstí“ na bramborové medaile – získali jsme hned dvě: Open 200 m a Women na téže trati. Ale to samozřejmě není všechno. V mixu jsme zabodovali na obou tratích a dvě bronzová umístění byla naše. A aby toho nebylo málo (sdělení o nejlepším nakonec), na trati 1 kilometr totiž ženská posádka vybojovala 1. místo!

Podtrženo sečteno: 4x bronz a 1x zlato. Nad hladinou Brněnské přehrady o tomto víkendu zářil ohňostroj, ale na ní jsme zazářili my!

Text: Slávka Samotná